Menu

Zeytin Çiftliğimiz

Zeytin Çiftliğimiz

Zeytinliğimizde Yapay Zeka Tabanlı Çevreye Saygılı Tarım Yapıyoruz

SULAMA İSTASYONLARI

Günümüzde iklimlerin değişmesi ile yağışlar azalmakta ve mevcut su kaynaklarının da yanlış kullanımı ile beraber dünyada su rezervleri hızla tükenmektedir. Aynı zamanda çiftçilerin sulama programları herhangi bir veriye dayanmadan yapılmakta ve yapılan sulamaların toprağın altında nasıl bir iz bıraktığı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu değişen iklim şartlarında çiftçilerin; doğru sulama programı uygulayabilmeleri için mevcut sulamalarının toprak altına olan etkisini birebir görmeye daha da önemlisi, tarımsal diğer veriler ile entegre edilerek anlamlandırılmasına ihtiyaçları vardır.

Biz de zeytinliğimizde su kaynaklarımızı optimum seviyede kullanmak için Yapay Zeka tabanlı Sulama istasyonları kurduk. Sulama İstasyonları sayesinde toprağın içinde 80 cm derinliğe kadar gömülmüş sensörler ile her 20 cm de bir toprak nem ve sıcaklık değerlerini ölçüyor ve gereken bölgeye gerektiği kadar su verilmesi sağlıyoruz.

Zeytinliğimiz 7 ayrı sulama bölgesine bölünmüş olup her bir bölge 7 ayrı sulama istasyonu ile yönetilmektedir.


Meteoroloji Istasyonu

Zeytinliğimizde kurulu meteoroloji istasyonu sayesinde lokal iklim şartlarını gerçek zamanlı uzaktan gözlemleyebiliyoruz ve
 
-HAVA SICAKLIĞI,
- YAĞIŞ ,
- BAĞIL NEM ,
- HAVA BASINCI ,
- YAPRAK ISLAKLIĞI ,
- GÜNEŞ RADRASYONU ,
- RÜZGAR HIZI VE YÖNÜ

Gibi değerleri ölçümleyip alınması gereken önlemleri zamanında yerine getiriyoruz.

Siz değerli müşterilerimizin damak tadı olan en kaliteli zeytinyağının oluşumunu yapay zeka tabanlı ileri teknoloji desteği ile sağlıyoruz.


ELEKTRONİK BÖCEK TUZAKLARI
Zeytinliğimizde Yapay Feromon yayan 24 saat kamera ile gözetlenen elektronik böcek tuzakları sayesinde gereksiz pestisit kullanımının önüne geçiyoruz.
Biz Zeytinliğimize kurduğumuz elektronik böcek tuzakları sayesinde bu sene hiç pestisit kullanmadık.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Canlı Destek
Online Satış