Menu

Soğuk Sıkım

Soğuk Sıkım

Soğuk Sıkım sızma zeytinyağı, zeytin ağacı meyvelerinin direkt olarak sıkılması ile üretilmektedir. Bu sayede elde edilen zeytinyağı kimyasal işlem, katkı maddesi gibi etkenlere maruz kalmadan en doğal hali ile üretilmiş olur.
 
soğuk sıkım zeytin yağı üretimi
 
Erken Hasat Naturel Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Soğuk sıkım zeytinyağı; Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, fabrikaya ulaşana kadar delikli hava geçirgenliği olan 25 kg'lık kasalara konur. Bekletilmeden en geç 4 saat içinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Muhafaza tasıma ve en geç 4 satte Sıkılması ile yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir. 
26 C altında,2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur. 
Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda yağın oksijen ile birleşerek bozulmasını engelleyen inert bir ortamda saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-20 C derecede tutulmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Canlı Destek
Online Satış